Kaupunkiympäristölautakunnan lupajaosto

Kaupunkiympäristölautakunnan lupajaosto käsittelee maankäyttö- ja rakennuslain mukaisia lupa-asioita.

Jäsenet

puheenjohtaja
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Nevala Jukka, kok.


jukka.nevala@vantaa.fi
jäsen
Isberg Jeppe, Yrittäjä, ps.
Aurinkotie 8, 01760 Vantaa

jeppe.isberg@vantaa.fi
jäsen
Rautavaara Maija, Kaupunginvaltuutettu, vihr.
01600 Vantaa
+358 50 330 2636
maija.rautavaara@vantaa.fi
jäsen
Sieviläinen Marianne, yo.merkonomi, r.
Hiidenkivenpolku 4B, 01690 Vantaa
+358 40 844 6522
marianne.sievilainen@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Erkkilä Minna, Sourcing & Contract manager, kok.
Viisaritie 3 d 1, 01640 Vantaa

minna.erkkila@vantaa.fi
varajäsen
Friman Milla, sd.


milla.friman@vantaa.fi
varajäsen
Iivarinen Oskari, Kaupunginvaltuutettu, liikennetutkija, DI, kok.


oskari.iivarinen@vantaa.fi
varajäsen
Manninen Aleksi, vihr.


aleksi.manninen@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Petrus, ps.

+358 400 629 680
petrus.pesonen@vantaa.fi