Viestinnän yhteystiedot

Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Vantaan kaupungintalo, PL 1100, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Asematie 7, 01300 Vantaa)

Päivi Rainio
viestintäjohtaja
040 524 1415
paivi.rainio@vantaa.fi

Katja Savopirtti
digimedian päällikkö, Vantaa-kanava
040 738 4166
katja.savopirtti@vantaa.fi

Laura Invenius
markkinointipäällikkö
040 149 6331
laura.invenius@vantaa.fi

Raija Koponen
markkinointikoordinaattori
043 825 2672
raija.koponen@vantaa.fi

Katja Bister
markkinointikoordinaattori
040 547 4568
katja.bister@vantaa.fi

Kirsti Lehtola
viestintäsuunnittelija, vantaa.fi
043 827 2300
kirsti.lehtola@vantaa.fi

Meri Nikkanen
viestintäsuunnittelija, henkilöstö
043 825 8069
merituulia.nikkanen@vantaa.fi

Arttu Rajala
viestintäsuunnittelija, Asukaslehti
040 635 3543
arttu.rajala@vantaa.fi

Taija Penttilä
tuottaja
043 826 6238
taija.penttila@vantaa.fi

Anna-Leena Pyykönen
tiedottaja
043 826 6237
anna-leena.pyykonen@vantaa.fi

Kaisa Sunimento
viestintäkoordinaattori, Neuvova Vantaa -hanke
040 559 2847
kaisa.sunimento@vantaa.fi

Maarit Enberg
Matkailutiedottaja
050 312 1703
maarit.enberg@vantaa.fi

Mari Virtanen
Matkailusuunnittelija
050 312 1981
mari.virtanen@vantaa.fi

Kaupunkiympäristön toimiala

PL 1860, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Kielotie 28, 01300 Vantaa)

Milla Hamari
viestintäpäällikkö
040 849 6210
milla.hamari@vantaa.fi

Sonja Lindroos
tiedottaja
043 824 9615
sonja.lindroos@vantaa.fi

Hannakaisa Markkanen
tiedottaja, Vantaan ratikka
040 615 3480
hannakaisa.markkanen@vantaa.fi

Jaana Åberg
tiedottaja, sisäilma-asiat
040 486 8280
jaana.aberg@vantaa.fi

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiososoite: Silkkitehtaantie 5)

Kaisu Tolvanen
viestintäpäällikkö
040 8610 812
kaisu.tolvanen@vantaa.fi

Andrea Kortman
tiedottaja, varhaiskasvatus ja ruotsinkielinen palvelualue
050 314 6296
andrea.kortman@vantaa.fi

Jussi Turunen
tiedottaja, perusopetus ja toinen aste
040 527 1533
jussi.turunen@vantaa.fi

Anna Työrinoja
tiedottaja, Teemme tulevaisuuden tekijöitä -hanke
040 183 2065
anna.tyorinoja@vantaa.fi

Nella Boman
projektityöntekijä, vantaa.fi-uudistus
040 528 6960
nella.boman@vantaa.fi

Ellinoora Ala-Karvia
osallisuusasiantuntija
050 312 4376
ellinoora.ala-karvia@vantaa.fi

Kaupunkikulttuurin toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiososoite: Kielotie 20 C, 4. krs.)

Lauri Majuri
viestintäpäällikkö
040 482 5480
lauri.majuri@vantaa.fi

Minna Saastamoinen
tiedottaja
050 312 1669
minna.saastamoinen@vantaa.fi

Pekko Rantamäki
tiedottaja
043 827 2298
pekko.rantamaki@vantaa.fi

Sosiaali- ja terveystoimen toimiala

PL 1701, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa)

Petri Kosonen
viestintäpäällikkö
040 163 8594
petri.kosonen@vantaa.fi

Saija Haapamäki
tiedottaja
043 826 7036
saija.haapamaki@vantaa.fi

Tiina Riikonen
tiedottaja
040 596 2446
tiina.riikonen@vantaa.fi

Hyppää kyytiin ja tee kierros kehäradalla