Yhteystiedot medialle

Otathan yhteyttä aiheen mukaisesti eri toimialoille.

Kaupunkitasoinen ja kaupunginjohtajan, -valtuuston ja -hallituksen viestintä

Mari Kalmari, viestintäjohtaja, 040 524 1415 tai mari.kalmari@vantaa.fi

Laura Klefbohm, viestintäpäällikkö, 040 846 4095 tai laura.klefbohm@vantaa.fi

Katja Savopirtti, digimedian päällikkö, Vantaa-kanava, 040 738 4166 tai katja.savopirtti@vantaa.fi

tai sähköpostilla viestinta@vantaa.fi

Kaupungin markkinointi ja matkailu

Laura Invenius, markkinointipäällikkö, 040 149 6331 tai laura.invenius@vantaa.fi

Kaupunkikulttuuriin liittyvät yhteydenotot

Kirjastot, vapaa-aika, aikuisopisto, nuorisopalvelut, Vantaa-infojen palvelut

Lauri Majuri, viestintäpäällikkö, 040 482 5480 tai lauri.majuri@vantaa.fi

Kaupunkiympäristöön liittyvät yhteydenotot

Kaavoitus, rakentaminen, kadut ja puistot, liikenne, ympäristö

Milla Hamari, viestintäpäällikkö, 040 849 6210 tai milla.hamari@vantaa.fi

Terveys- ja sosiaalipalveluihin liittyvät yhteydenotot

Petri Kosonen, viestintäpäällikkö, 040 163 8594 tai petri.kosonen@vantaa.fi

Matti Keponen, sote-uudistus, tiedottaja, 040 612 5242 tai matti.keponen@vantaa.fi

Varhaiskasvatukseen ja koulutukseen liittyvät yhteydenotot

Kaisu Tolvanen, viestintäpäällikkö, 040 8610 812 tai kaisu.tolvanen@vantaa.fi