Vantaan suun terveydenhuollon liikelaitoksen johtokunta 2017–2021

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Heikkonen Raija, puheenjohtaja

Kopra Ulla-Maija

Ahokas Jari, varapuheenjohtaja

Nordman Sina

Hilden Joni

Hokkanen Kari

Lepistö Matti

Edelmann Jan

Salonen Anni

Mäkynen Leila

Vahvelainen Tanja

Hyvärinen Kim

Sosiaali- ja terveydenhuollon toimialan edustaja
Aronkytö Timo, apulaiskaupunginjohtaja
Sosiaali- ja terveydenhuollon toimiala
Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa
t. (09) 8392 2800
timo.aronkyto(at)vantaa.fi

Suun terveydenhuollon liikelaitoksen esittelijä
Helena Salusjärvi-Juopperi, suun terveydenhuollon johtaja, tj.
Sosiaali- ja terveydenhuollon toimiala
Suun terveydenhuollon liikelaitos
Pakkalankuja 5 2. krs, 01510 Vantaa
p. 040 716 4822
helena.salusjarvi-juopperi@vantaa.fi


Sihteeri
Maria Broms, ylihoitaja
Suun terveydenhuollon liikelaitos
Pakkalankuja 5 2. krs, 01510 Vantaa

puheenjohtaja
Lepistö Matti, kok.
Raikukuja 4 b as 1, 01620 Vantaa
+358 40 865 6729
matti.lepisto@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Heikkonen Raija, Psykoterapeutti, sd.
Laidunpolku 5 E 24, 01360 Vantaa
+358 40 820 3667
raija.heikkonen@vantaa.fi
jäsen
Heikkinen Minna, ps.


minna.s.heikkinen@vantaa.fi
jäsen
Hölttä Heikki, Peruskoulun lehtori, vihr.


heikki.holtta@vantaa.fi
jäsen
Karhunen Anneli, kok.


anneli.karhunen@vantaa.fi
varajäsen
Männistö Vesa, kok.


vesa.mannisto@vantaa.fi
varajäsen
Paajanen Kati, ps.


kati.paajanen@vantaa.fi
varajäsen
Pitkänen Eeva, sd.


eeva.pitkanen@vantaa.fi
varajäsen
Rämö Tuukka, vihr.


tuukka.ramo@vantaa.fi
varajäsen
Vihavainen Henna-Maria, kok.


henna-maria.vihavainen@vantaa.fi