Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta on lakisääteinen. Se on osa ulkoista tarkastusta yhdessä ulkoisen tarkastuksen tulosalueen ja tilintarkastajan kanssa. Tarkastuslautakunnan kaikki jäsenet ovat kaupunginvaltuutettuja. Tarkastuslautakunta julkaisee vuosittain arviointikertomuksen.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Jääskeläinen Pietari, sitoutumaton
Vantaa
+358 50 582 9444
pietari.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Aura Anssi, Kaupunginvaltuutettu, kok.
Safiirikuja 7 A 13, 01700 Vantaa

anssi.aura@vantaa.fi
jäsen
Chen Jenni, yrittäjä, -

+358 50 512 6568
jenni.chen@vantaa.fi
jäsen
Eerola Antero, toimittaja, vas.

+358 40 323 0176
antero.eerola@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Jarno, Toiminnanohjaaja, sd.
Kielotie 38 B 41, 01300 Vantaa
+358 45 219 7553
jarno.eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Laakso Päivi, Työsuojelutarkastaja, sd.
Sahakuja 7 B, 01650 Vantaa
+358 44 301 0068
paivi.laakso@vantaa.fi
jäsen
Leppänen Janne, turvallisuusasiantuntija, kok.
Kartanonkoski, 01520 Vantaa
+358 44 990 1000
janne.leppanen@vantaa.fi
jäsen
Pajunen Emmi, vihr.

+358 456 750 201
emmi.pajunen@vantaa.fi
jäsen
Silvennoinen-Hiisku Sveta, FM, vihr.
Kaarenmäenkuja 1 E44, 01610 Vantaa

sveta.silvennoinen@vantaa.fi
jäsen
Vähäkangas Jussi, kesk.

+358 50 66 310
jussi.vahakangas@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Ahokas Siri, luokanopettaja (KM), lastentarhanopettaja (KK), kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
varajäsen
Jääskeläinen Jari, luottamusmies, vas.
01420 Vantaa

jari.jaaskelainen@vantaa.fi
varajäsen
Kiljunen Kimmo, sd.

+358 50 511 3088
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
varajäsen
Letto Pirkko, koordinoiva ylihammaslääkäri, sd.

+358 50 370 6756
pirkko.letto@vantaa.fi
varajäsen
Lindblad-Palo Salla, Sairaanhoitaja YAMK, sd.
Orvokkitie 26 B 3, 01300 Vantaa
+358 44 055 8897
salla.lindblad-palo@vantaa.fi
varajäsen
Linnainmäki Joel, vihr.

+358 40 500 5512
joel.linnainmaki@vantaa.fi
varajäsen
Lundell Kai-Ari, Luokanopettaja, ps.
Uurrekuja 11 b 3, 01650 Vantaa
+358 456 356 278
kai-ari.lundell@vantaa.fi
varajäsen
Raja-Aho Maarit, Hoitotyön opettaja, TtM, th/sh AMK, kok.
Ainontie, 01630 Vantaa/Hämeenkylä

maarit.rajaaho.lh@vantaa.fi
varajäsen
Tuomela Tiina, kd.

+358 50 544 4634
tiina.tuomela@vantaa.fi
varajäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.astrand@vantaa.fi