Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta on lakisääteinen. Se on osa ulkoista tarkastusta yhdessä ulkoisen tarkastuksen palveluyksikön ja tilintarkastajan kanssa. Tarkastuslautakunnan kaikki jäsenet ovat kaupunginvaltuutettuja. Tarkastuslautakunta julkaisee vuosittain arviointikertomuksen.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Kaimio Tuire, vihr.


tuire.kaimio@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Weckman Markku, Kaupunginvaltuutettu, ps.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi
jäsen
Ahokas Siri, luokanopettaja (KM), ympäristökasvattaja, varhais, kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
al-Taee Hussein, sd.


hussein.al-taee@vantaa.fi
jäsen
el Issaoui Naima, sd.


naima.elissaoui@vantaa.fi
jäsen
Friman Reija, vihr.


reija.friman@vantaa.fi
jäsen
Iivarinen Oskari, DI, liikennetutkija, kok.


oskari.iivarinen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko, Valtiotieteiden tohtori, kd.
Vantaa
+358 50 512 0782
jouko.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula, sairaanhoitaja, kok.
Kuusikkotie18 A, 01380 Vantaa
+358 40 510 2286
paula.lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Phull Manav, kok.


manav.phull@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu, vas.

+358 44 348 2312
minttu.sillanpaa@vantaa.fi
jäsen
Suoniemi Juha, ps.


juha.suoniemi@vantaa.fi
jäsen
Särkelä Jussi, Tietokirjailija, sd.
Ruskokuja 10 i, 01620 Vantaa
+358 40 847 5742
jussi.sarkela@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Eerola Antero, toimittaja, vas.

+358 40 323 0176
antero.eerola@vantaa.fi
varajäsen
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
varajäsen
Järä Juha, ps.

+358 50 321 2760
juha.jara@vantaa.fi
varajäsen
Karhu Suvi, ps.


suvi.karhu@vantaa.fi
varajäsen
Kiljunen Kimmo, VTT, kansanedustaja, sd.
Linnoittajanpolku 3 g 15, 01280 Vantaa, 01280 Vantaa
+358 50 511 3088
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
varajäsen
Norres Lasse, Yrittäjä, kok.


lasse.norres@vantaa.fi
varajäsen
Orlando Carita, Toimitusjohtaja, kok.
01350 Vantaa
+358 40 544 5519
carita.orlando@vantaa.fi
varajäsen
Rautavaara Maija, Kaupunginvaltuutettu, vihr.
01600 Vantaa
+358 50 330 2636
maija.rautavaara@vantaa.fi
varajäsen
Siniketo-Pietilä Katja, Sales Manager, kok.
Annankalliontie 15 a as 2, 01380 Vantaa
+358 50 533 3279
katja.siniketo-pietila@vantaa.fi
varajäsen
Tamminen Ida, sd.


ida.tamminen@vantaa.fi
varajäsen
Tuomela Tiina, kd.

+358 50 544 4634
tiina.tuomela@vantaa.fi
varajäsen
Viilo Mikko, Diplomi-insinööri, vihr.


mikko.viilo@vantaa.fi
varajäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.astrand@vantaa.fi