Viestinnän yhteystiedot

Yhteystiedot medialle

Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Vantaan kaupungintalo, PL 1100, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Asematie 7, 01300 Vantaa)

Mari Kalmari
viestintäjohtaja
040 524 1415
mari.kalmari@vantaa.fi

Laura Klefbohm
viestintäpäällikkö
040 846 4095
laura.klefbohm@vantaa.fi

Katja Savopirtti
digimedian päällikkö, Vantaa-kanava
040 738 4166
katja.savopirtti@vantaa.fi

Laura Invenius
markkinointipäällikkö
040 149 6331
laura.invenius@vantaa.fi

Raija Koponen
markkinointikoordinaattori
043 825 2672
raija.koponen@vantaa.fi

Katja Bister
markkinointikoordinaattori
040 547 4568
katja.bister@vantaa.fi

Anne Leiponen
tuottaja
043 826 6238
anne.leiponen@vantaa.fi

Kirsti Lehtola
viestintäsuunnittelija, vantaa.fi
043 827 2300
kirsti.lehtola@vantaa.fi

Meri Nikkanen
viestintäsuunnittelija, henkilöstö
043 825 8069
merituulia.nikkanen@vantaa.fi

Arttu Rajala
viestintäsuunnittelija, Asukaslehti
040 635 3543
arttu.rajala@vantaa.fi

Anna-Leena Pyykönen
viestintäsuunnittelija
043 826 6237
anna-leena.pyykonen@vantaa.fi

Kaisa Sunimento
viestintäkoordinaattori, Neuvova Vantaa -hanke
040 559 2847
kaisa.sunimento@vantaa.fi

Maarit Enberg
Matkailutiedottaja
050 312 1703
maarit.enberg@vantaa.fi

Mari Virtanen
Matkailusuunnittelija
050 312 1981
mari.virtanen@vantaa.fi

Kaupunkiympäristön toimiala

PL 1860, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Kielotie 28, 01300 Vantaa)

Milla Hamari
viestintäpäällikkö
040 849 6210
milla.hamari@vantaa.fi

Sonja Lindroos
tiedottaja
043 824 9615
sonja.lindroos@vantaa.fi

Hannakaisa Markkanen
tiedottaja, Vantaan ratikka
040 615 3480
hannakaisa.markkanen@vantaa.fi

Jaana Åberg
tiedottaja, sisäilma-asiat
040 486 8280
jaana.aberg@vantaa.fi

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiososoite: Silkkitehtaantie 5)

Kaisu Tolvanen
viestintäpäällikkö
040 8610 812
kaisu.tolvanen@vantaa.fi

Pipsa Tilli
tiedottaja, varhaiskasvatus
050 314 6296
pipsa.tilli@vantaa.fi

Tiina Launonen
tiedottaja, perusopetus
040 725 4642
tiina.launonen@vantaa.fi

Satu Velasco
tiedottaja, toinen aste
040 198 1248
satu.velasco@vantaa.fi

Ann-Mari Berlin
tiedottaja, ruotsinkieliset palvelut
040 183 2065
ann-mari.berlin@vantaa.fi

Sanna Iranta
osallisuusasiantuntija
050 312 4376
sanna.iranta@vantaa.fi

Nella Boman
projektityöntekijä, vantaa.fi-uudistus
040 528 6960
nella.boman@vantaa.fi

Kaupunkikulttuurin toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiososoite: Kielotie 20 C, 4. krs.)

Lauri Majuri
viestintäpäällikkö
040 482 5480
lauri.majuri@vantaa.fi

Minna Saastamoinen
tiedottaja
050 312 1669
minna.saastamoinen@vantaa.fi

Pekko Rantamäki
tiedottaja
043 827 2298
pekko.rantamaki@vantaa.fi

Sosiaali- ja terveystoimen toimiala

PL 1701, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa)

Petri Kosonen
viestintäpäällikkö
040 163 8594
petri.kosonen@vantaa.fi

Jussi Turunen
tiedottaja
040 5962446
jussi.turunen@vantaa.fi

Elli Laine
tiedottaja
040 146 7101
elli.laine@vantaa.fi

Hyppää kyytiin ja tee kierros kehäradalla